FORGOT YOUR DETAILS?

Źródła teatru

zrodla-teatru-okladkaŹródła teatru Mirosława Kocura to projekt prekursorski i nowatorski. Autor proponuje gruntowne poszerzenie i pogłębienie studiów nad sztuką teatru. Ostatnie badania i odkrycia w wielu dziedzinach nauki współczesnej, często przełomowe, a rzadko analizowane przez teatrologów, umożliwiają dziś lepsze rozumienie istoty ludzkiej jako performera z natury, urodzonego tancerza i śpiewaka. Książka, bogato ilustrowana, prezentuje oryginalną syntezę najnowszych dokonań w dyscyplinach tak różnorodnych, jak antropologia, archeologia, paleontologia, etnografia, historia, filologia, neuronauka, fizyka czy performatyka. Źródła teatru są we współczesnej literaturze naukowej przedsięwzięciem bezprecedensowym.

Książka ukazała się w prestiżowej Złotej Serii Uniwersytetu Wrocławskiego. Więcej…

Rozmowa temat projektu Źródła teatru wyemitowana w Programie Drugim Polskiego Radia w poniedziałek, 9 lutego, o godz. 15.00 w audycji Kwadrans bez muzyki. Posłuchaj…

Z aktualnym stanem badań nad źródłami teatru można zapoznać się w portalu „Zródła teatru” prowadzonym przez. prof. Mirosława Kocura: www.zrodlateatru.pl

Portal Źródła teatru

  • Oryginalne podejście

    Na powstanie i rozwój pierwszych działań parateatralnych w historii ludzkości dużo większy wpływ od procesów kulturowych miały fizjologia i środowisko życia pierwszych ludzi.
  • Aktualny stan badań nad źródłami teatru

    Wszelkie publikowane tu informacje naukowe i interpretacje są uaktualniane, weryfikowane i modyfikowane w miarę pojawiania się raportów z nowych odkryć.
  • Unikalne narzędzie studiów

    W części górnej (TEKST) przedstawiono wybór i interpretację kluczowych, badań naukowych. Cytowane badania opatrzone są notą bibliograficzną z linkiem do publikacji. W części dolnej (KONTEKSTY) oprócz fragmentów tekstu głównego, udostępniono liczne dokumenty w wersji multimedialnej.
Idź na stronę projektu
TOP